CC
LOOVLAHENDUSED
SINU ETTEVÕTTELE
Jälgi meid

Search

a

Raamatud

Välja antud raamatud

Raamatute koostajast

Mis teeb ühest riigist riigi? Rahvas? Oma raha? Sõjavägi? Ühe arvamuse kohaselt teeb riigist riigi see, kui ette on näidata rahvuslik tööstus. Eestil on see õnneks olemas.

Teie ees olevates raamatutes on lood esimese Eesti mäletamisväärsetest ettevõtmistest, inimestest ning ideedest, millest on välja kasvanud tänane Eesti.

Oma koostatud raamatutes otsin seoseid ja ühendavaid otsi sõjaeelse Eesti elu ja nõukogude perioodi vahel. Need on lood minevikust, olevikust ja võimalusterohkest tulevikust.

Siiralt teie,
Tarvo Puusepp

_MG_9545-Exposure

2015

Tartu autoehituse hiilgus ja allakäik

2015.a. novembri lõpus ilmus trükist raamat Tartu autoehituse hiilgus ja allakäik. 300leheküljelises raamatus tutvustatakse põhjalikult nõukogude perioodil Tartus ehitatud busse ja furgoonautosid, uuritakse autokerede ehituse algaastaid enne II maailmasõda ja seoseid nõukogude ajal alanud bussiehitusega. Raamatus antakse ülevaade ka Tartus ehitatud Scania linnaliinibussidest ja Tartu autoremonditehasest välja kasvanud uutest ettevõtetest. Raamat on rikkalikult illustreeritud fotode ning ajastukohaste esemete kujutistega, see pakub nostalgiat ja äratundmisrõõmu inimestele, kes sündinud Nõukogude Eestis. Nooremale põlvkonnale sobib raamat teadvustamaks ja avastamaks Nõukogude perioodil toimud plaanimajandusliku süsteemi toimimist. Tartu autoehituse hiilgus ja allakäik on põhjalik käsitlus Eesti autoehituse ühest nurgakivist Tartu autoehitusest. Raamat pakub huvi nii tehnikahuvilisele kui nostalgikule.

2019

Minu trükikoda

2019. a sügisel ilmub raamat “Minu trükikoda”. See on tõestisündinud lugu ühe noore mehe elust, tööst ja armastusest tema päevikute põhjal – edu ja õnn sõjaeelses iseseisvunud Eestis, sõda ja purunenud unistused, mis paratamatult kaasnesid nõukogude ajaga. Raamat on illustreeritud rohkete trükikojast päritud näidistega.

Hea meelega aitame ka sinu põnevad lood kaante vahele talletada.

Võta julgelt ühendust!