CC
LOOVLAHENDUSED
SINU ETTEVÕTTELE
Jälgi meid

Search

a

Kirjastamine

Kirjastamine, küljendamine ja disain

Minu eesmärgiks raamatuid kirjastades on kvaliteetne küljendus ja disain. Maailm meie ümber muutub aina visuaalsemaks. Ka raamat peab muutuva maailmaga sammu pidama. Lisaks huvitavale sisule peab raamat köitma lugejat ka visuaalselt. Raamat on rohkem kui tarbeese – raamat on disainielement koduses raamaturiiulis.

Keskendume mikroajalooliste tekstide kirjastamisele. Mikroajalugu uurib kitsast teemat ajaloos, otsib seoseid ja ühendavaid otsi mineviku ja tuleviku vahel. Need on lood meie minevikust, olevikust ja võimalusterohkest tulevikust.

Tarvo Puusepp

_MG_9545-Exposure

2019

Minu trükikoda

Karl Kabanov

Rahvusvahelisel trükipäeval 23. oktoobril 2019 ilmus raamat – Karl Kabanov, “Minu trükikoda”. See on tõestisündinud lugu ühe noore mehe elust, tööst ja armastusest. Raamat on koostatud Karl Kabanovi päevikutekstide põhjal ja rikkalikult illustreeritud fotode, trükinäidiste ja dokumentidega. Tegu on väga huvitava eluloolise teosega 20. sajandi alguse elu-olust Narvas ja Tallinnas. Autor kirjeldab ilmekalt omaaegse ettevõtluse sünniraskusi, trükikoja firma loomist ja ülesehitust ning kahjuks ka elutöö hävitamist sõjasündmuste tõttu.

Raamat on valitud 2019. aasta 25 Eesti kauneima raamatu hulka ning nimetatud “The Baltic Book Art Competition” 2019. aasta Baltimaade kauneimaks raamatuks.

2015

Tartu autoehituse hiilgus ja allakäik

Tarvo Puusepp

2015. a novembri lõpus ilmus trükist raamat Tartu autoehituse hiilgus ja allakäik. 300leheküljelises raamatus tutvustatakse põhjalikult nõukogude perioodil Tartus ehitatud busse ja furgoonautosid, uuritakse autokerede ehituse algaastaid enne II maailmasõda ja seoseid nõukogude ajal alanud bussiehitusega. Raamatus antakse ülevaade ka Tartus ehitatud Scania linnaliinibussidest ja Tartu autoremonditehasest välja kasvanud uutest ettevõtetest. Raamat on rikkalikult illustreeritud fotode ning ajastukohaste esemete kujutistega, see pakub nostalgiat ja äratundmisrõõmu inimestele, kes sündinud Nõukogude Eestis. Nooremale põlvkonnale sobib raamat teadvustamaks ja avastamaks Nõukogude perioodil toimud plaanimajandusliku süsteemi toimimist. Tartu autoehituse hiilgus ja allakäik on põhjalik käsitlus Eesti autoehituse ühest nurgakivist Tartu autoehitusest. Raamat pakub huvi nii tehnikahuvilisele kui nostalgikule.

Hea meelega aitame ka sinu põnevad lood kaante vahele talletada.

Võta julgelt ühendust!